Външни изолации.
Ролята на външната изолация на стените е да повиши топлинната ефективност на къщите, построени с масивни стени. Изолацията на външната стена се отнася до слой изолация, който е фиксиран към външната страна на съществуваща стена. Този слой ще бъде завършен или със слой мазилка, или с алтернативен облицовъчен материал като сайдинг, за да го предпази от елементите. Това е често срещан метод за изолиране на стени, използван от тези с масивни стени, където изолацията на кухи стени е невъзможна. Въпреки това има някои други ситуации, при които изолацията на външните стени има смисъл. Външни изолации. Надграждането и добавянето на изолация трябва да е нещо, което всеки който иска да подобри топлинната ефективност на дома си, трябва да обмисли. Но все пак си струва да сте наясно, че нито една форма на изолация на стени не е без някаква форма на предизвикателство. Често съсредоточена около това как вашият дом се справя с влагата.
Предимства
Има много предимства на този тип изолация на дома. Изолацията на външни стени обикновено се счита за най-ефективната форма на изолация на стени. Тъй като изолацията е непрекъсната без прекъсвания от вътрешни стени и така нататък. Така че има по-малък риск от топлинни мостове, студени точки и мухъл. Дълбочината на изолацията може да бъде сравнително дебела. Тъй като има по-малко ограничения върху пространството от външната страна в сравнение с изолационните кухини или отвътре. Също така трябва да осигури по-добра херметичност. В сравнение с вътрешната изолация на стените също така няма загуба на подово пространство, за което да се тревожите и сравнително малко смущения. Освен това може да направи чудеса, като даде на грозните сгради нов фейслифт! Други предимства, които трябва да имате предвид, включват:
Предимства
Намалява топлинните загуби и сметките за енергия. Намалява топлинните загуби и сметките за енергия. По-малко течение и повишено усещане за комфорт. Не нарушава къщата, докато се монтира. Този вид изолация не намалява вътрешната подова площ. Позволява на стените да допринесат за топлинната маса. Подобрява не само устойчивостта на атмосферни влияния, но и устойчивостта на звук. Увеличава живота на стената. Намалява конденза по вътрешните стени.
Колко струва външната изолация?
Това със сигурност не е най-евтиният начин за изолиране на стена. Външната изолация на стените е значително по-скъпа от изолацията на кухи стени и също така е по-скъпа от вътрешното облицоване на основните стени. Въпреки това много зависи от сложността на работата. Имот с проста правоъгълна форма с малко външни препятствия като водосточни тръби и водомерни кутии трябва да са сравнително евтини. Ако имате големи прозоречни первази, които излизат от стената, за да не се налага да променяте или сменяте прозорците. Друг ключов фактор е дали имате голям навес на покрива, което би трябвало да спести големи разходи за удължаване на гредите. Покривните покрития и улуците, за да се поберат по-дебелите стени. Необходимостта от скеле е друг важен фактор, така че едноетажните сгради обикновено са по-евтини за надграждане.